تاریخ بروزرسانی: 3 تیر 1403

خواص و کاربرد های ناشناخته ی فیلتر نانو نقره

فهرست مطالب

فیلتر نانو سیلور جزو فیلترهای آنتی باکتریال میباشد که در بعضی از دستگاه های تصفیه هوا به کار میرود و از خاصیت ضد میکروبی نانو نقره استفاده میکند تا هوایی تمیز و خالی از هرگونه آلودگی به ما تحویل دهند.

نقره، عنصری مهم در عصر حاضر

نقره عنصری سفید و فلزی براق می باشد. نقره خالص دارای بالاترین هدایت الکتریکی و گرمایی در بین تمامی عناصر می باشد. همراه با طلا، که از عناصر کمیاب و گرانبها هستند، نقره به طور گسترده ای در تاریخ بشر برای هزاران سال به کار برده شده است.

کاربرد های نقره

نقره قادر است 650 نوع بیماری را که ناشی از میکرو ارگانیسمهاست از بین ببرد. از جمله کاربردهای نقره می توان به جواهرات، ابزار آشپزخانه، پول، آلیاژهای دندانی، عکاسی و غیره اشاره کرد. در میان کاربردهای بسیار زیاد نقره، استفاده از خاصیت ضد عفونی کنندگی آن برای مقاصد بهداشتی و پزشکی قابل توجه و اهمیت می باشد اگرچه تا به حال مکانیزم عمل آن به طور کامل درک نشده است.

تاریخچه ی خواص ضد میکروبی نقره

داستان خاصیت ضد میکروبی نقره داستانی معاصر نیست بلکه این خاصیت از دیرباز شناخته شده بوده و بکار می رفته است برای مثال در جنگها جهت ترمیم زخمهای سربازان روی زخم سکه ای از جنس نقره قرار میدادند و سپس محل زخم را می بستند و یا برای نگهداری مواد غذایی از ظروف نقره ای استفاده می شده است و علت شیوع نیافتن بیماریهای مسری در مناطق اعیان نشین را به ظروف نقره نسبت می دهند.

فیلتر نانو نقره ، محافظ سلامتی

این فیلتر نانو سیلور مانع بروز بیماری هایی می شود که منشأ باکتریایی دارند. می توان به کمک آن خاصیت آنتی باکتریالی نانو ذرات نقره را در جهت تصفیه هوا و استریل سازی اماکن عمومی و رفع آلاینده ها و بیماری هایی که منشا باکتریایی دارند بکار برد.  این محصول با بهره­ گیری از خواص معروف ضد باکتریایی نقره که در مقیاس نانو بسیار قوی­تر است متابولیسم باکتری­ها را مختل کرده و باعث نابودی آنها می ­گردد. به عنوان یک محصول ضد باکتری کاربردهای فراوانی در استریل ­سازی دارد، از جمله در بیمارستان­ها، مطب­ ها، اتاق­های کودکان، مکان­های عمومی آلوده مثل تونل­های مترو، سیستم­های استریلیزاسیون، تصفیه آب و پساب و حتی در منازل جهت پیشگیری از برخی بیماری­ها و یا سرایت آنها استفاده میشود.

ذرات نقرۀ مورد استفاده در این فیلتر بین 5 تا 50 نانومترند. فیلتر نانو نقره خاصیت خود را در محیط­های سرد و گرم حفظ می­ کند.


فیلتر نانو نقره در تصفیه هوا آلماپرایم مدل AP261

ap421-airpurifier
فیلتر نانو سیلور در تصفیه هوا آلماپرایم مدل AP421

فیلتر نانو نقره در تصفیه هوا آلماپرایم مدل AP331

فیلتر نانو سیلور در تصفیه هوا آلماپرایم مدل AP431

دستگاه های تصفیه هوای آلماپرایم مدل های AP-431 , AP-331 , AP-421 , AP-261 مجهز به فیلتر نانو نقره می باشند.

z

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مقالات دیگر

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

اپلیکیشن های مسیریابی

ما را از طریق برنامه های مسیریابی زیر می‌توانید پیدا کنید.