تاریخ بروزرسانی: 3 تیر 1403

مایت ها، حشره هایی میکروسکوپی که با شما هم خونه هستن :)

فهرست مطالب

در سراسر دنیا، مایت ها از مهمترین آفات آزار دهنده شناخته می شوند و بعضی از آن ها قادرند عوامل بیماریزا را انتقال دهند. مایت ها حشرات ریزی هستند که اغلب در گرد و غبار و فضاهای مرطوب خانه زندگی می کنند و از ذرات ریز مواد غذایی پخش شده در گرد و غبار تغذیه می کنند. باورتان می شود که حشره هایی ریز به نام مایت همنشین شما در همه جای خانه تان باشند حتی در رختخوابتان؟! مایت هاحشره های ریزی هستند که با شما زندگی می کنند.

مایت ها:

از خانواده عنکبوتیان و به گروه کنه ها تعلق دارند. اغلب هشت پا دارند و در گرد و خاک خانه به مدت دو ماه و نیم زندگی می کنند و روزانه تخم می گذارند. غذای اصلی مایت، سلول های مرده پوست بدن، شوره سر انسان و حیوانات، قارچ ها، ذرات ریز موادغذایی پخش شده در سطح خانه و گردو خاک است.
اما آیا مایت ها برای سلامت انسان مضرند؟ بله. اجزای بدن و پروتئین مدفوع این حشرات سبب بروز واکنش آلرژیک یا شعله ور شدن علائم آسم می شود و می تواند باعث آبریزش بینی، ریزش اشک از چشم، عطسه، مشکلات تنفسی و التهاب پوستی شود.

مایت ها یا هیره ها موجوداتی میکروسکوپی هستند که در گرد و خاک خانه وجود دارند. مایت ها سلامتی دستگاه تنفسی را به خطر می اندازند و باعث بروز آسم و آلرژی(حساسیت) می گردند. لذا برای حفظ سلامتی افراد خانواده باید تعداد مایت ها را کاهش داد.

مایت های گرد و غبار از سلول های مرده پوست بدن انسان، به عنوان غذا استفاده می کنند. در نتیجه روی رختخواب و وسایل خانه که حاوی سلول های مرده پوست بدن هستند، به میزان زیادی وجود دارند.

شاید تا به حال نام مایت را نشنیده باشید و ندانید که مایت ها یا هیره های خانگی موجوداتی میکروسکوپی هستند که با چشم غیرمسلح نمی توانیم آنها را ببینیم اما این حشرات ریز همیشه در کنار ما و اغلب در بالش، ملحفه، پتو، صندلی راحتی، تار و پود فرش ها، عروسک های پولیشی، موها و حتی در میان مژه ها و ابروهای ما و سایر جاهای گرم و مرطوب که غبار در آنجا جمع می شود، زندگی می کنند. 

مایت های گرد و غبار و مشکلاتی که برای سلامتی به همراه دارند

به گزارش انجمن ریه آمریکا، قرار گرفتن در معرض مایت گرد و غبار حتی می تواند باعث آسم شود و چنانچه آسم دارید و حساس هستید، ممکن است حملات آسم افزایش یابند.

رابطه ی پیشرفت تکنولوژی با حذف مایتها

برای رهایی از شرِ مایت و گرد وغبار به تکنولوژیی نیاز دارید که بتواند آنها را فیلتر نماید. همانطور که تا چند سال گذشته خبری از موبایل نبود و برای ارتباط مجبور به استفاده از بی سیمهایی با برد محدود بودیم ولی امروزه تکنولوژی موبایل امری چنان عادی شده که بنظر میرسد همیشه وجود داشته. البته با فرا رسیدن آیندهٔ تکنولوژی، شاهد پیشرفتهایی بس شگرف خواهیم بود مثلا هر کجا که باشید به برق بی‌سیم دسترسی خواهید داشت، درست به همان راحتی که امروز به وای‌فای دسترسی دارید و یا قابلیت پرینت سه بعدی و زندگی در مریخ و … 

دستگاه تصفیه هوا از تکنولوژی های بسیار کاربردی و ضرورری برای زندگی امروزی است. برای حذف مایت از زندگی به دستگاه تصفیه هوایی نیاز دارید که دارای مواردی به شرح زیر باشد:

فیلتر HEPA قدرتمند – کاربردی ترین فیلتر هوا که با فیلتراسیون قدرتمند تا 99.97٪ ذرات را به کوچکی 0.3 میکرون از هوای تنفسیتان پاک می کند. بنابراین داشتن فیلتر هپا از اصلی ترین موارد یک دستگاه تصفیه هواست.

CADR خوب برای پوشش اتاق – رتبه CADR مشخص می کند که دقیقا چقدر دستگاه تصفیه هوا شما می تواند مقدار گرد و غبار را در یک زمان خاص پاکسازی کند. CADR واحدی برای سنجش مقدار هوای خارج شده از یک دستگاه پس از تصفیه ذرات معلق است که مقدار آن قدرت فن دستگاه را نیز مشخص می کند.

دستگاهای تصفیه هوای آلماپرایم تمامی مدلها دارای فیلترهای هپای فوق قدرتمند بوده و عمل تصفیه را به بهترین حالت به انجام می رسانند. همچنین بسته به فضای مورد استفاده ی شما مدلها متفاوتی را می توانید انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.

اپلیکیشن های مسیریابی

ما را از طریق برنامه های مسیریابی زیر می‌توانید پیدا کنید.